wtorek, 11 czerwca 2024 04:19

Sukces wojskowych z “Kopernika”

Autor Mirosław Haładyj
Sukces wojskowych z “Kopernika”

Uczennice z klasy wojskowej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej zwyciężyły 27 maja w konkursie Organizacja Narodów Zjednoczonych – udział Polski i Polaków w misjach pokojowych, zorganizowanym z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

27 maja trzy uczennice klasy wojskowej (Wiktoria Klimowska, Nikola Kucharska i Martyna Wójtowicz) z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej pod opieką Agnieszki Książek wzięły udział w konkursie Organizacja Narodów Zjednoczonych – udział Polski i Polaków w misjach pokojowych, zorganizowanym z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

Reprezentacja szkoły odpowiedziała najlepiej na 30 pytań zawartych w teście wiedzy i zajęła I miejsce, pokonując pozostałe cztery drużyny.

– Podczas oficjalnej uroczystości z okazji święta Misji Pokojowych ONZ, która odbyła się w krakowskim hotelu „Polonez”, dyrektor szkoły Piotr Janusiewicz za zwycięstwo ZSiPO w konkursie odebrał z rąk I zastępcy Dyrektora Biura Wojewody Moniki Kolasy Puchar Wojewody Małopolskiego. Otrzymał też gratulacje od Małopolskiej Kurator Oświaty Gabrieli Olszowskiej i prezesa krakowskiego koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ płk w st. spocz. Zygmunta Siudaka

– przekazuje starostwo..

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 33 w Krakowie.

– Warto nadmienić, że w tym roku kalwaryjskie liceum im. M. Kopernika podpisało umowę o współpracy z tym stowarzyszeniem, co – jak widać – już przynosi wymierne efekty w postaci poszerzania wiedzy młodzieży i zachęcania ich do większego zainteresowania tematyką misji pokojowych na świecie

– można przeczytać w nadesłanej do starostwa informacji.

Inf.: SP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka