czwartek, 27 czerwca 2024 13:45

Świętowali 70. rocznicę ślubu. "Tak piękna i niezwykła rocznica, nakłania do refleksji i zadumy"

Autor Katarzyna Jamróz
Świętowali 70. rocznicę ślubu. "Tak piękna i niezwykła rocznica, nakłania do refleksji i zadumy"

Takie momenty należą do niezwykle rzadkich i jednocześnie najbardziej wzruszających. Państwo Teresa i Józef Niemiec z Biadolin Radłowskich (powiat tarnowski) obchodzili w tym roku 70. rocznicę ślubu, tzw. "kamienne gody".

Rocznice ślubu to wyjątkowe chwile pełne emocji i wspomnień, jednak niektóre z nich wyróżniają się szczególnie. Państwo Teresa i Józef Niemiec świętowali w tym roku 70. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji, we wtorek (25 czerwca), jubilatów odwiedzili burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk oraz sekretarz gminy Agnieszka Dąbroś, by osobiście złożyć małżeństwu najlepsze życzenia.

➡️Wyjątkowy jubileusz mieszkańców #GminaWojnicz 💬 Państwo Teresa i Józef Niemiec z Biadolin Radłowskich mogą pochwalić...

Opublikowany przez Burmistrza Wojniczę Tadeusza Bąka Wtorek, 25 czerwca 2024

70. rocznica ślubu – kamienne gody

– Dostojni Jubilaci, te 70 lat to wiele chwil szczęścia, uniesień i radości, które warto wspominać najczęściej, aby zachować pogodę ducha i uśmiech na twarzy. Z tej okazji składam najszczersze życzenia i gratulację. Tak piękna i niezwykła rocznica, nakłania do refleksji i zadumy. Pragnę podziękować za wszystko, czego dokonaliście Państwo w życiu. Za pracę, ofiarność, miłość, cierpienie, łzy i radość. Życzę Państwu dobrego zdrowia, dużo słonecznych dni na przyszłość oraz dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym – przekazał Tadeusz Bąk w zamieszczonym na Facebooku poście.

Kamienne gody to termin używany na określenie 70. rocznicy ślubu. Ta niezwykle rzadko osiągana rocznica symbolizuje trwałość i wytrzymałość związku małżeńskiego, porównywalną do kamienia.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka