czwartek, 17 września 2020 10:08

Świniarsko: Jest akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku z września ubiegłego roku

Autor Aleksandra Tokarz
Świniarsko: Jest akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku z września ubiegłego roku

2 września 2019 roku w Świniarku doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęły 3 osoby, a kolejnych 28 zostało rannych. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego mu przestępstwa.

Do wypadku doszło około godziny 10:20, 2 września ubiegłego roku. Na pas ruchu, którym jechał autobus kursowy marki Mercedes, jadący w kierunku Podrzecza, zjechała jadąca z przeciwka ciężarówka marki Scania. Doszło do czołowego zderzenia tych pojazdów, w wyniku czego 29 osób zostało poszkodowanych (w tym 15 nastolatków). W tył autobusu wjechała samochód marki Seat, którym podróżowały 2 osoby.

Prokuratura zarzuca 47-letniemu kierowcy ciężarówki, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku czego nieumyślnie doprowadził do katastrofy. Mężczyzna przekroczył wówczas dozwoloną prędkość o 17km/h i z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu.

W wyniku zdarzenia zginęły 3 osoby. Jedna poniosła śmierć na miejscu, dwie kolejne zmarły w szpitalu, wskutek odniesionych obrażeń. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i uważa, że do wypadku nie doszło z jego winy.

Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje