piątek, 13 grudnia 2019 15:22

Szczucin: Nie przejeżdżaj obojętnie. Reaguj jak oni

Autor Emilia Gara
Szczucin: Nie przejeżdżaj obojętnie. Reaguj jak oni

12 grudnia, około godz. 13:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał kolejne obywatelskie zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego kierowcy na drodze. Za popełnione przestępstwo 43-latek odpowie teraz przed sądem.

Mieszkaniec Szczucina powiadomił policjantów o podejrzanych manewrach wykonywanych przez kierującego oplem w rejonie Ośrodka Zdrowia w Szczucinie. Policjanci podejmujący interwencję od razu ustalili, że mężczyzna jest pijany, ponieważ wyczuli od niego silny zapach alkoholu. O stanie upojenia świadczyło również to, że 43-latek miał problem z opuszczeniem parkingu i włączeniem się do ruchu na ul. Piłsudskiego w tym mieście.

Okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Radgoszcz ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów wyszło również na jaw, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznym do 2021 roku.

W najbliższym czasie 43-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem wbrew zakazowi sądowemu, kierowania w stanie nietrzeźwości i znieważenia funkcjonariuszy Policji. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Inf. i fot.: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje