środa, 17 maja 2023 06:55

Przekroczył prędkość o 90 km/h! Ta kontrola słono go kosztowała

Autor Mirosław Haładyj
Przekroczył prędkość o 90 km/h! Ta kontrola słono go kosztowała

31-letni kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał 15 punktów karnych oraz mandat karny w wysokości 2500 złotych po tym,  jak  w miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h  rozpędził swoje audi do prędkości niemalże 140 km/h.

W sobotę tj.13.05 br. policjanci tarnowskiego ruchu drogowego sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w Otfinowie. Miejsce zostało wskazane bowiem przez mieszkańców za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa, jako miejsce, w którym kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.
Około godziny 17, patrol zauważył samochód, który przejechał obok punktu kontrolnego bardzo szybko. Policjanci zmierzyli prędkość audi, które już oddalało się od punktu kontroli. Laserowy miernik wskazał, że kierowca jechał 138 km/h w miejscu, gdzie prędkość obowiązująca to maksymalnie 50 km/h. Policjanci pojechali za samochodem i po kilku kilometrach pojazd został zatrzymany. Kierowcą okazał się 31-latek z powiatu dąbrowskiego. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, jego konto kierowcy powiększyło się o 15 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, mężczyzna stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka