Duży niepokój wśród naukowców wzbudza sytuacja do której doszło w Argentynie. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o zidentyfikowaniu dziesięciu przypadków zapalenia płuc o nieznanej dotąd przyczynie.
Co niezwykle istotne, wszystkie przypadki zostały zarejestrowane przez lekarzy z prywatnej kliniki mieszczącej się w miejscowości San Miguel de Tucuman, położonej w północno-zachodniej części Argentyny.
Za główne objawy w przypadku tajemniczego wirusa uznano: ból mięśni, brzucha oraz duszność. U pacjentów odnotowano także gorączkę. Niestety z powodu pojawienia się wirusa zmarło już trzy osoby.
Pierwsze medialne doniesienia mówią o tym, że przyczyną choroby jest prawdopodobnie coś, co pacjenci wdychali. PAHO i WHO mocno monitorują sprawę w celu ustaleniu źródła pochodzenia wirusa.
Foto: Unsplash








![[ZDJĘCIA] Ten cmentarz musisz odwiedzić choć raz w życiu. Był celowo niszczony](https://cdn.glos24.pl/2024/10/foto-289-1_w300.webp)


![[WIDEO] Potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Kamczatki. Tsunami w Rosji, Japonii i USA](https://cdn.glos24.pl/2025/07/sunset-7092563_1280--1-_w300.webp)







