piątek, 10 września 2021 22:11

W ten sposób Nowy Targ uczcił kardynała Wyszyńskiego

Autor Edyta Sowa
W ten sposób Nowy Targ uczcił kardynała Wyszyńskiego

W piątek 10 września nastąpiło uroczyste poświęcenie Ronda, nazwanego imieniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W taki oto sposób miasto Nowy Targ uczciło jego osobę i dokonania.

Już 12 września 2021 r w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, do godności błogosławionej zostanie wyniesiona także matka Elżbieta Róża Czacka (założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach).

Uroczystość odbyła się przy udziale władz miasta i powiatu, przedstawicieli oświaty, Komendy Powiatowej Policji oraz grupy dzieci i młodzieży z SP Nr 11. Ksiądz dziekan nowotarski,  Stanisław Strojek, poświęcił w południe rondo leżące u zbiegu ulic Sikorskiego i Alei Tysiąclecia.

Jesteśmy tutaj już po raz drugi razem, najpierw tuż po zakończeniu inwestycji. W zeszłym roku nie mogliśmy się spotkać, bo beatyfikacja była przełożona. Bardzo się cieszę, że dziś możemy to uczynić, oficjalnie podkreślić i pokazać, że w Nowym Targu również kardynał Stefan Wyszyński został upamiętniony w ten sposób – mówił Grzegorz Watycha burmistrz Nowego Targu,

Od połowy października będzie można zobaczyć okolicznościową wystawę fotograficzną z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia - kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zdjęcia można oglądać w holu budynku magistratu, przygotował je Wydział Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ.

foto. UM Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje