wtorek, 14 września 2021 13:15

Tak udanego grzybobrania we Frywałdzie nie było dawno. Zebrano ponad 25 kg grzybów

Autor Aleksandra Tokarz
Tak udanego grzybobrania we Frywałdzie nie było dawno. Zebrano ponad 25 kg grzybów

To wydarzenie dla miłośników dobrej zabawy, ale przede wszystkim prawdziwych grzybiarzy. Tradycją jest, że w podkrakowskim Frywałdzie odbywa się konkurs … zbierania grzybów. W tym roku impreza udała się nad wyraz – uczestnicy zebrali ponad 25 kilogramów niezwykłych okazów.

Piękna pogoda, a do tego prawdziwy wysyp podgrzybków, zajączków, kani i borowików pozwolił zebrać w lesie pomiędzy Frywałdem, Tenczynkiem i Nawojową Górą łącznie ponad 25 kilogramów grzybów. W wydarzeniu wzięło udział 33 uczestników, w tym czwórka dzieci.

Po intensywnym poszukiwaniu przyszedł czas na odpoczynek. Wszyscy grzybiarze zebrali się na wspólny poczęstunek na placu przy budynków sołtysówki we Frywałdzie.

Tam jury zważyło zebrane grzyby i wyłoniło zwycięzców konkursu. W kategorii dzieci najlepszy okazał się Mateusz Guz, tuż za nim - ex aequo - Lilia Mitka i Julia Gąsior, a następnie Sandra Gąsior. W kategorii dorośli najlepsza była Aneta Zborowska, następnie Tomasz Synowiec i Zbigniew Pałka. Wyróżnienie przypadło Renacie Synowiec. Pozostałym uczestnikom Grzybobrania rozdano nagrody pocieszenia.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wspólna Gmina Krzeszowice, zaś partnerami sołtys wsi Frywałd, Koło Gospodyń Wiejskich we Frywałdzie i Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Krzeszowice.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje