środa, 19 lutego 2020 05:17

Tarnów. 228 psiaków znalazło nowy dom!

Autor Marzena Gitler
Tarnów. 228 psiaków znalazło nowy dom!

- Nieustannie apelujemy o dalsze adopcje, to najważniejsza forma pomocy psom i każdy zwierzak na nią zasługuje - podkreśla Adrian Starzyk, kierownik Azylu dla Psów i Kotów w Tarnowie. Ilu zwierzakom pomogła placówka?

Liczba psów trafiających do tarnowskiego azylu, przekazanych potem do adopcji oraz zwracanych właścicielom, od lat oscyluje wokół podobnych ilości. W 2018 roku do azylu przyjęto 427 psów, z tego 207 znalazło nowy dom, a 141 wróciło do właścicieli.  Z kolei w minionym roku do azylu trafiło 411 psów, 228 zostało adoptowanych, 148 oddano właścicielom.

- Cieszymy się, bo liczba adopcji utrzymuje się na stałym, wysokim, a nawet rosnącym poziomie – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu dla Psów i Kotów w Tarnowie. – Ale oczywiście nieustannie apelujemy o dalsze adopcje, to najważniejsza forma pomocy psom i każdy zwierzak na nią zasługuje.

Warto podkreślić, że każdy pies oraz kot trafiające do azylu mają robione zdjęcie, które potem zamieszczone jest na witrynie internetowej oraz Facebook azylu. Tam można obejrzeć zwierzaki i podjąć wstępną decyzję o adopcji. Wciąż jednak większość ludzi przyjeżdża bezpośrednio do azylu, gdzie ogląda psy, poznaje ich zachowanie.

- Najwięcej do adopcji trafia szczeniaków oraz psów młodych. To zrozumiałe, bo ludzie chcą się związać z psiakami na długo– mówi Adrian Starzyk. – I dlatego też większy problem ze zalezieniem domu mają psy starsze.

Ale i to się zmienia. Do azylu coraz częściej przychodzą ludzie, którzy świadomie chcą zapewnić dom na starość psom dojrzałym albo wycofanym, czy trudnym w kontaktach ze względu na wcześniejsze przejścia. – Ludzie dobierają też psy do swojego charakteru, swojego wieku, swoich potrzeb, my im w tym pomagamy – wyjaśnia Starzyk. – Każda osoba znajdzie u nas psa odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy!

Warto dodać, że tarnowski Azyl nie wydaje psów na łańcuch.

Album w którym zamieszczane będą zwierzaki, które na dniach trafiły do Azylu. Mamy nadzieję, że przyśpieszy to i pomoże...

Gepostet von Tarnowski Azyl Dla Zwierząt am Mittwoch, 5. Februar 2020

Kontakt z Azylem: www.azyl-tarnow.pl

Tarnów - najnowsze informacje