poniedziałek, 7 września 2020 11:54

Tarnów: 38 tys. zł padło łupem oszustów. Kobieta przekazała wszystkie oszczędności fałszywej policjantce

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: 38 tys. zł padło łupem oszustów. Kobieta przekazała wszystkie oszczędności fałszywej policjantce

63-letnia mieszkanka regionu tarnowskiego straciła wszystkie oszczędności po jednej rozmowie telefonicznej. Oszustka podała się za policjantkę, która pomoże jej córce uwolnić się za kaucją, za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Teraz poszukują ją kryminalni.

W piątek w regionie tarnowskim rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Tym razem oszuści wybrali gminę Wojnicz i miejscowość Biadoliny Radłowskie. Po południu policjanci przyjęli aż 10 informacji o oszustwach na seniorach zamieszkujących tę gminę. Podczas rozmów kobieta przedstawiała się za policjantkę i zaproponowała przekazanie pewnej sumy pieniędzy w zamian za uwolnienie córki lub syna z aresztu. Padały przy tym kwoty od 40 tysięcy złotych. Zdecydowana większość osób szybko orientowała się, że ma do czynienia z próbą oszustwa i przerywała rozmowę.

Niestety 63-letnia pani dała się nabrać i straciła 38 tysięcy złotych, które osobiście przekazała oszustowi. Kilka minut po zakończonej rozmowie telefonicznej oszust pojawił się pod domem seniorki, zabrał gotówkę i z oszczędnościami jej życia odjechał w siną dal. Zanim kobieta się zorientowała, że padła ofiarą przestępcy, ten był już daleko. Teraz jej sprawą oraz pozostałymi usiłowaniami zajmują się tarnowscy śledczy.

Policjantom pozostało po raz kolejny apelować do seniorów aby uważali na siebie, a ich bliskich prosić, by rozmawiali ze swoimi babciami i dziadkami na temat sposobów, jakie wykorzystują teraz oszuści.

-Przekażmy podstawowe informacje naszym kochanym seniorom, uczulmy ich aby nie prowadzili rozmów telefonicznych z obcymi i pod żadnym pozorem nie przekazywali im pieniędzy. Oszuści zawsze znajdą sposób, aby wprowadzić nas w błąd - proszą policjanci.

Pamiętajmy najlepszym sposobem w takiej sytuacji, jest odłożenie słuchawki telefonu lub po prostu wciśnięcie przycisku z czerwoną słuchawką. Nie zapomnijmy też powiadomić o wszystkim prawdziwych policjantów.

inf. KMP Tarnów, fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje