czwartek, 16 grudnia 2021 09:41

Tarnów. Będzie muzycznie, pysznie i świątecznie. Tego wydarzenia nie można przegapić

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Będzie muzycznie, pysznie i świątecznie. Tego wydarzenia nie można przegapić

Będzie muzycznie, pysznie i przede wszystkim świątecznie. Tak zapowiada się sobotnie wydarzenie, 18 grudnia, na które zapraszają Chór SOLski oraz Rada Osiedla Starówka. Od godziny 17 na płycie rynku będzie można poczuć wigilijny klimat. Wydarzenie odbędzie się pod nazwą „Sąsiedzkie prezenty i kolędowanie na tarnowskiej Starówce”.

W programie przewidziano występy grup dziecięcych ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Grupy Kolędniczej Śmignianie. Nie zabraknie także konkursu na świąteczny piernik oraz strój jasełkowy, muzycznej niespodzianki, czegoś na ząb od tarnowskich restauratorów oraz rozgrzewających napojów. Będzie także gra miejska.

Główną atrakcją będzie jednak występ chóru SOLski wraz z osobami, które uczestniczyły w ich listopadowych warsztatach wokalnych.

Koncert chóru odbywa się w ramach projektu „Sąsiedzkie prezenty”, który ma za zadanie integrować społeczność tarnowską, a w szczególności mieszkańców Starówki, Grabówki oraz Mościc. W planach są także wywiady z mieszkańcami tych dzielnic, którzy opowiedzą o świątecznych wspomnieniach związanych z ich miejscem zamieszkania. Na podstawie rozmów powstaną reportaże, które będzie można usłyszeć i zobaczyć w lokalnych mediach.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje