wtorek, 26 października 2021 11:52

Tarnów. Cmentarze będą otwarte przez całą dobę. MZC apeluje w ważnej kwestii

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Cmentarze będą otwarte przez całą dobę. MZC apeluje w ważnej kwestii

Jak informuje Miejski Zarząd Cmentarzy, od 29 października do 2 listopada tarnowskie nekropolie będą czynne przez całą dobę. Jednocześnie MZC apeluje, by ograniczyć liczbę zniczy i dekoracji, które przynoszone są na groby bliskich. Dlaczego?

- Ze względu na bardzo dużą ilość śmieci pozostawianych na cmentarzach, w trosce o ekologię, zwracamy się do państwa z prośbą o ograniczenie liczby zniczy i plastikowych ozdób stawianych na grobach państwa bliskich – można przeczytać na stronie Miejskiego Zarządu Cmentarzy. – Po Wszystkich Świętych liczba odpadów na cmentarzach rośnie dwu-, a nawet trzykrotnie. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy odwiedzają nekropolie, by prawidłowo segregowali śmieci, nie przynosili zbyt wielu dekoracji, wybierali żywe rośliny zamiast sztucznych – podkreśla Maria Wójcik, dyrektorka MZC w Tarnowie.

Obecnie przepisy nie zakazują wizyt na terenie cmentarzy, jednakże ze względu na panującą sytuację epidemiczną w kraju, MZC prosi o zachowanie dystansu społecznego. – Jeśli pozwala na to sytuacja, apelujemy o rozłożenie wizyt na kilka dni. Prosimy też, by nie odkładać porządkowania grobów zmarłych na ostatni czas, by uniknąć powstawania dużych skupisk ludzi na cmentarzach w jednym czasie – dodaje Maria Wójcik.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje