środa, 30 marca 2022 08:06

Tarnów. Groźny wypadek w centrum miasta. Trzy osoby trafiły do szpitala

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Groźny wypadek w centrum miasta. Trzy osoby trafiły do szpitala

We wtorek (29 marca) po godzinie trzynastej, na jednej z ulic Tarnowa doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Trzy osoby trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowca osobowej skody 20-letni mieszkaniec Tarnowa, wyjeżdżając ze strefy zamieszkania ulicy Parkowej, chciał przejechać przez ulicę Romanowicza w kierunku Boya Żeleńskiego. Niestety nie zastosował się do obowiązujących znaków i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdów samochodom poruszającym się ulicą Romanowicza.

– Wjeżdżając na drogę główną uderzyła w niego osobowa mazda, kierowana przez 26-letnią mieszkankę Tarnowa, która jechała od strony ulicy Klikowskiej. Następnie w wypchniętą skodę uderzyła kolejna mazda, której 56-letni kierowca, jadąc od trony parku nie zdążył zatrzymać. Skoda została siłą uderzenia wypchnięta na chodnik. Dwie mazdy pozostały w rejonie skrzyżowania, skutecznie blokując jeden pas drogi

– informuje policja.

Na miejscu interweniowali strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy rannym. Trzy osoby trafiły do tarnowskiego szpitala z urazami głowy. Po konsultacji lekarskiej, pacjenci mogli opuścić placówkę medyczną. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustali przebieg zdarzenia. Niestety kierowca skody nie potrafił wyjaśnić dlaczego nie ustąpił pierwszeństwa pojazdom, gdy wyjeżdżał ze strefy zamieszkania. Wszyscy kierowcy posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami i byli trzeźwi. Materiały zebrane na miejscu posłużą do przeprowadzenia postępowania przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Inf.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje