czwartek, 24 września 2020 10:53

Tarnów: Kibice chcą nowego stadionu. Powstała petycja: "Wszystkie ręce na pokład"

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Kibice chcą nowego stadionu. Powstała petycja: "Wszystkie ręce na pokład"

Prezydent Tarnowa zaprezentował na początku września projekt przebudowy stadionu miejskiego. Otwarcie przyznał jednak, że miasta na budowę nie stać. Do walki o nowy stadion stanęli kibice, którzy w tej sprawie stworzyli petycję. „Idziemy po stadion” - zapowiadają. Zebrano już ponad 1600 podpisów.

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Tarnowa, nowy stadion w Mościcach pomieściłby w sumie 9,5 tys. widzów, z tego 2 tys. na trybunie głównej. Wartość kosztorysowa przebudowy i związanych z nią prac to 120 mln złotych. W budżecie miasta nie ma jednak tak wielkiej kwoty. Roman Ciepiela liczy, że pieniądze uda się pozyskać z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Podkreślił jednak, że od tego, czy Tarnów otrzyma dotację, w dużej mierze zależeć będzie aktywność lokalnych posłów, radnych, mieszkańców i kibiców.

Na ten apel szybko odpowiedzieli tarnowscy kibice, którzy w internecie umieścili list poparcia dla prezydenta w sprawie rozbudowy stadionu miejskiego. Z rezerwą podchodzą jednak do deklaracji prezydenta. Mimo tego zapewniają, że będą walczyć - „Wszystkie ręce na pokład”.

-Skoro Pan Prezydent wzywa wszystkie ręce na pokład, odpowiedzmy! Jest petycja, a właściwie lista poparcia dla Pana Prezydenta, aby jego głos był jeszcze mocniej słyszalny. Podpisujmy. Niech Prezydent wie, że w tej sprawie mówimy jednym głosem! ZACHĘCAJCIE WSZYSTKICH! Niech będą nas tysiące. Jednocześnie ROZLICZYMY z każdego pojedynczego słowa i każdej dotychczasowej obietnicy, składanej w świetle kamer i blasku fleszy. Prezydenta, Radnych Miejskich, Posłów i Senatorów Ziemi Tarnowskiej. KAŻDEGO! - piszą inicjatorzy petycji.

Zakończyły się prace projektowe i uzgodnienia z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Polskim Związkiem Motorowym. Wszystkie szczegóły dotyczące przebudowy stadionu zostały zaakceptowane przez tych, którzy z obiektu korzystają na co dzień. Będzie to obiekt, który pomieści 9,5 tys widzów, z tego ponad 2 tys. na trybunie głównej i, ewentualnie, 2 tys. miejsc stojących.

Tarnów: Będzie nowy stadion? Jest projekt
Ponad 2 tys. miejsc na trybunie głównej, ewentualne 2 tys. miejsc stojących, łącznie 9,5 tys. widzów. W Tarnowie powstał projekt nowego stadionu. Czy miasto na niego stać? Władze Tarnowa zapowiadają, że po wybudowaniu i oddaniu do użytkowania Areny Tarnowskiej przyszedł czas na przebudowę stadionu…

fot. Facebook Idziemy po stadion

Tarnów - najnowsze informacje