sobota, 24 kwietnia 2021 11:30

Tarnów. Miejski Punkt Szczepień rozpoczyna działalność!

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Miejski Punkt Szczepień rozpoczyna działalność!

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie, mieszczący się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej, już wkrótce rozpocznie swoją działalność. Znana jest dokładna data!

17 kwietnia Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie został oficjalnie odebrany i zatwierdzony przez komisję Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkt mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej. Kilka dni wcześniej punkt został sprawdzony i zaakceptowany przez służby sanitarno-epidemiologiczne. W czwartek 22 kwietnia dotarła do Tarnowa oficjalna decyzja o uruchomieniu punktu.

Ten rozpocznie swoją działalność w najbliższą środę, 28 kwietnia, o godzinie 7. Data rozpoczęcia działalności przez miejski punkt szczepień związana jest z harmonogramem dostaw szczepionek – według otrzymanego przez miasto planu pierwsze 810 szczepionek dotrze do punktu we wtorek 27 kwietnia. Osoby, które zostaną nimi zaszczepione 28 i 29 kwietnia, drugą dawkę przyjmą 2 i 4 czerwca.

Według wyliczeń w naszym punkcie możemy szczepić około 700 osób dziennie - jeżeli tylko dostawy szczepionek będą rytmiczne i w odpowiedniej liczbie, a tarnowianie i mieszkańcy regionu chętni do zaszczepienia. W punkcie pracuje fachowa i sprawdzona kadra, są punkty informacyjne, w których wszystkiego się można dowiedzieć, działają telefoniczne infolinie, więc zapraszam wszystkich do hali przy ul. Gumniskiej - mówi prezydent Roman Ciepiela..

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych prowadzą dwie miejskie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny i lodówki do przechowywania szczepionek, jest bardzo czytelnie oznakowany, pracować będzie doświadczony personel medyczny i specjalnie przeszkolony personel pomocniczy.

W dniu uruchomienia miejskiego punktu szczepień przy ul. Gumniskiej, aby ułatwić pacjentom dojazd, wystartują dwie specjalne linie autobusowe o numerach 121 i 122.

Tarnów. Do szczepienia dowiozą … autobusy
Dwie dodatkowe linie autobusowe dowiozą i odwiozą tarnowian na szczepienia pod halę przy ul. Gumniskiej. 19 kwietnia rusza tam masowy punkt szczepień przeciw Covid-19.

Obecnie tarnowianie szczepieni są w 14 punktach stworzonych przez działające w mieście przychodnie i szpitale, w których średnio dziennie szczepionych jest ok. 250-300 osób. Według zapowiedzi, prowadzony przez Szpital św. Łukasza kolejny punkt szczepień ma powstać w Arenie Jaskółka Tarnów. Termin jego uruchomienia nie jest znany.

koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje