wtorek, 15 grudnia 2020 09:03

Tarnów: Najmłodsi zdecydowali. Znamy zwycięzcę XII festiwalu Mała Talia

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Najmłodsi zdecydowali. Znamy zwycięzcę XII festiwalu Mała Talia

Spektakle konkursowe XII festiwalu Mała Talia ocenione zostały przez dziecięce jury. Laureatem został spektakl, który zdobył 46 punktów i tym samym pokonał inne, startujące w konkursie.

Wśród tytułów konkursowych znalazły się "Zorro", "Jaś i Małgosia", "Morze ciche", "Księga lasu" i "Mity greckie. Wyprawa po ambrozję". W skład dziecięcego jury wchodziło dzisięcioro uczniów, wyłonionych ze szkół partnerskich wydarzenia.

Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia spektaklowi "Zorro" z Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie za grę aktorską oraz spektaklowi "Morze ciche" z Teatru Nowego w Zabrzu za przekaz i przystępność. Jurorzy zagłosowali na każdy z tytułów, przyznając punktację od 1 do 5.

Laureatem XII Festiwalu Mała Talia został spektakl "Jaś i Małgosia" z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, uzyskując 46 punktów.

Szkołami partnerskimi wydarzenia były Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnowie im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie. Prowadzącą jury była pedagog i animatorka licznych, kulturalnych przedsięwzięć Magdalena Trusz.

fot. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje