sobota, 14 listopada 2020 20:08

Tarnów: Plan łącznika al. Tarnowskich z Tuchowską jeszcze w tym roku

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Plan łącznika al. Tarnowskich z Tuchowską jeszcze w tym roku

Trwają prace nad nowym projektem drogi, który ma być gotowy jeszcze w tym roku. Spowoduje to, że z Alei Tarnowskich będzie można przejechać do ul. Tuchowskiej.

Pierwsza część projektu od wykonawcy jest w trakcie weryfikacji przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie - dotyczy odcinka od ul. Zamkowej do granic miasta.

Część, która jeszcze jest w trakcie przygotowywania, dotyczy rejonów przy wiadukcie nad al. Tarnowskich. Projektant czeka na informacje od spółki PKP PLK, która ma dostarczyć inwentaryzację powykonawczą, czyli inaczej mapy z nowym układem, który zmienił się po remoncie wiaduktu.

Tarnów: Ponad 130 zakażeń w dwóch DPSach! Sytuacja jest poważna
Dom Pomocy Społecznej w Stróżach i Wietrzychowicach to miejsca, w których nowych zakażeń wciąż przybywa. Aktualnie choruje tam ponad 130 osób! W Domu Pomocy Społecznej w Stróżach [/informacje/tarnow] zakażonych jest obecnie 45 mieszkańców. Trójka z nich przebywa w szpitalu. Zakażenie nie ominęło ta…

- Cała reszta jest już na ukończeniu - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji, Adam Gurgul. – Droga będzie dwupasmowa, z dodatkowym pasem do lewoskrętów – dodaje.

Nowy odcinek ulicy Tuchowskiej połączy al. Tarnowskich ze starym przebiegiem ul. Tuchowskiej w rejonie ulicy Zamkowej. W ramach inwestycji zostanie również wybudowane rondo oraz wiadukt nad al. Tarnowskich. Na nowej trasie zostanie wykonana kanalizacja drogowa, oświetlenie, przepust na potoku Strusinka, ciąg pieszo rowerowy oraz zostaną przebudowane trzy zatoki autobusowe.

W sumie długość odcinka ul. Tuchowskiej, nowego jak i przebudowywanego, będzie wynosić prawie 2,5 km.

- Jest to duży projekt, będziemy się starać o dofinansowanie ze środków zewnętrznych, ale nie wiemy, ile pieniędzy otrzymamy. Szacowany koszt realizacji będzie możliwy po zakończeniu dokumentacji dotyczącej drugiej części - mówi zastępca dyrektora ZDiK.

Na obecnym etapie nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa łącznika, wiele zależy od finansów.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje