piątek, 13 listopada 2020 14:01

Tarnów: Ponad 130 zakażeń w dwóch DPSach! Sytuacja jest poważna

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Ponad 130 zakażeń w dwóch DPSach! Sytuacja jest poważna

Dom Pomocy Społecznej w Stróżach i Wietrzychowicach to miejsca, w których nowych zakażeń wciąż przybywa. Aktualnie choruje tam ponad 130 osób!

W Domu Pomocy Społecznej w Stróżach zakażonych jest obecnie 45 mieszkańców. Trójka z nich przebywa w szpitalu. Zakażenie nie ominęło także pracowników DPSu. 24 pracowników placówki ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jedna osoba przebywa w szpitalu.

-W DPS Stróże nikt nie zmarł z powodu zakażenia COVID-19 – informuje Anna Górska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Dom Pomocy Społecznej Stróże jest przeznaczony dla osób przewlekle chorych psychicznie. Łącznie przebywa w nim 104 pensjonariuszy.

Tarnów: Łóżka od WOŚP trafią do Szpitala im. św. Łukasza
20 nowych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 trafi w najbliższych dniach do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. Specjalistyczny sprzęt został zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do fundacji o zakup łóżek zaczęły zgłaszać się szpitale z całej Polski. Wśród nich b…

Ciężka sytuacja jest także w, przeznaczonym dla osób somatycznie przewlekle chorych, Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Obecnie zakażonych jest tam 37 osób. 4 badania nie są rozstrzygnięte. Pięć z nich przebywa w szpitalu. Dwóch mieszkańców zmarło z powodu zakażenia COVID-19.

Zakażonych jest także 26 pracowników. Trójka posiada nierozstrzygnięte wyniki.

W obu DPSach obowiązuje zmianowy system pracy.

fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje