piątek, 4 marca 2022 12:24

Tarnów. Pomoc dla Ukraińców - aktualna lista potrzeb

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Pomoc dla Ukraińców - 
aktualna lista potrzeb

W Tarnowie trwa siódmy dzień zbiórki na rzecz Ukrainy. Obecnie najpilniej potrzebne są jednorazowe opakowania na zupę.

Na dworcu PKP działa punkt informacyjny dla uchodźców, którzy przybywają do miasta. Pracują w nim wolontariusze, którzy oprócz udzielania informacji oferują również ludziom uciekającym przed wojną jedzenie i środki pierwszej potrzeby. Ze względu na coraz większą liczbę osób przybywających do naszego miasta, codziennie zwiększa się i zmienia liczba potrzeb. Obecnie najbardziej poszukiwane są opakowania jednorazowe na zupę. Do wolontariuszy zgłaszają się codziennie nowe osoby, które oferują posiłki, zapewniając np. ugotowanie garów pełnych zupy, gulaszu itp. Potrzebne są jednak miski (opakowania), w których będzie można podać posiłek uchodźcom. Pojemniki można dostarczać bezpośrednio do punktu na dworcu PKP.

Wolontariusze informują także, że na liście potrzeb są nosidełka dla najmłodszych dzieci – zarówno niemowląt jak i nieco starszych maluchów.

Wciąż potrzebne są plastikowe sztućce, miski, kubki, reklamówki do pakowania żywności oraz kamizelki odblaskowe dla wolontariuszy. Jest też duże zapotrzebowanie na termosy. Te produkty można przynosić do punktów zbiórek (SP nr 2 oraz Hala Widowiskowo-Sportowa Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej). Przypominamy, że punkt przy ul. Szewskiej 7 (SP nr 2) 4 marca działa ostatni dzień.

Inf./Fot.: UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje