środa, 21 kwietnia 2021 05:46

Dąbrowa Tarnowska. Samochód potrącił psa! Zwierzę utknęło w zderzaku

Autor Aleksandra Tokarz
Dąbrowa Tarnowska. Samochód potrącił psa! Zwierzę utknęło w zderzaku

34-letnia tarnowianka potrąciła przebiegającego przez drogę psa, a po zatrzymaniu samochodu zorientowała się, że żywy zwierzak zaklinował się w plastikowym zderzaku. Na miejsce natychmiast wezwała służby.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór (16 kwietnia) w Brniu. - Jadąca w stronę Dąbrowy Tarnowskiej drogą krajową nr 73 34-letnia mieszkanka Tarnowa, potrąciła przebiegającego przez drogę średnich rozmiarów psa – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Gdy zauważyła, że żywy pies utknął w zderzaku, wezwała służby. Na pomoc ruszyli strażacy, którzy w mgnieniu oka uwolnili, jak się później okazało – suczkę, z groźnej pułapki. W związku z późną porą, nie udało się ustalić właściciela suni. Policjanci znaleźli jej schronienie w tarnowskim azylu przy ul. Komunalnej, gdzie trafi po zakończonym leczeniu w Żabnie.

- Dzięki szybkiej reakcji kobiety i pomocy służb psina przeżyła. Niestety w wyniku uderzenia w pojazd doznała urazów neurologicznych i przestała widzieć. Weterynarze twierdzą, że może to być stan przejściowy. Sunia przechodzi teraz trudny czas i z niecierpliwością czeka na swojego pana – dodaje rzecznik.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje