wtorek, 20 lipca 2021 09:57

Tarnów. Przerażające zgłoszenie rodziców. Syna znaleziono na ... plantacji marihuany

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Przerażające zgłoszenie rodziców. Syna znaleziono na ... plantacji marihuany

Zaniepokojeni rodzice zgłosili policjantom, że ich 37-letni syn wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na własne życie. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po kilku godzinach mężczyznę odnaleziono. Był na … własnej plantacji marihuany.

W czwartek (15 lipca) po godzinie 17 dyżurny Komisariatu Policji Tarnów-Zachód otrzymał informację od zaniepokojonych rodziców o tym, że ich 37-letni syn wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na własne życie. - W tej sytuacji nie było czasu na zbędną zwłokę. W lasy rejonu Dąbrówki Szczepanowskiej, Szczepanowic oraz Janowic ruszyli policjanci z Mościc. Do poszukiwań włączyli się strażacy z PSP oraz lokalnych OSP. Po kilku godzinach bezskutecznych poszukiwań, gdy miała zapaść decyzja o zwiększeniu liczebności osób poszukujących, policjanci odnaleźli zaginionego – relacjonuje asp. Sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mężczyzna przebywał w lesie zaledwie kilka kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Na przygotowanym przez siebie terenie zielonym uprawiał … marihuanę. Jak informuje policja, na dwóch małych poletkach, wśród innej leśnej roślinności, funkcjonariusze odnaleźli w sumie 66 krzaków w różnej fazie wzrostu. Poszukiwania zostały odwołane, a mężczyzna został zatrzymany, w związku z nielegalną uprawą marihuany.

- Usłyszał zarzut określony w art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, do którego się przyznał. Prokurator Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci zakazu opuszczania kraju oraz dozór policyjny – dodaje rzecznik.

Mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Mościcach.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje