środa, 28 kwietnia 2021 07:22

Tarnów. Są zmiany w cenniku letniego basenu. Kto będzie musiał zapłacić więcej?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Są zmiany w cenniku letniego basenu. Kto będzie musiał zapłacić więcej?

Są zmiany w opłatach za korzystanie z letniego kąpieliska przy al. Tarnowskich w Tarnowie. Nie wszyscy jednak zapłacą więcej. Zmiany dotyczą osób, które nie mają Tarnowskiej Karty Miejskiej Premium ani Karty Tarnowskiego Seniora.

Cena za skorzystanie z pływalni letniej pod Górą św. Marcina została podniesiona średnio o 2 zł.  Dotyczy to opłaty zwykłej po godzinie 16 i ulgowej oraz ulgowej po godzinie 16. W tym roku za wejściówkę zapłacimy odpowiednio 8, 10 i 7 zł. Cena za bilet zwykły wzrośnie do 15 złotych.

O 1,5 zł więcej zapłacą także posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny - zamiast 3,50 zł jak dotychczas, cena wejściówki wyniesie 5 zł. Ci, którzy skorzystają z ulgi akcji letniej zapłacą 2 zł, a nie złotówkę.

Opłata zwykła i ulgowa dla osób posiadających Tarnowską Kartą Miejską Premium oraz Kartą Tarnowskiego Seniora pozostaje bez zmian. Jest to 9 i 5 zł za wejściówkę zwykłą i ulgową, oraz 4 i 3 zł za wejściówkę po godzinie 16.

Co dalej z wschodnią obwodnicą Tarnowa?
56 proc. z kwoty ponad 517 mln złotych - tyle miałaby kosztować miasto wschodnia obwodnica Tarnowa. Dokumentacja jest już gotowa, a przetarg mógłby zostać ogłoszony w lipcu. Miasta nie stać jednak na tę inwestycję.

Podwyżki podyktowane są w głównej mierze zwiększonymi kosztami utrzymania obiektów. – Podrożały energia, woda, wzrosły pensje pracowników. Utrzymanie obiektu, który pracuje dwa i pół miesiąca w roku jest kosztowne. Nie podnieśliśmy opłat dla osób, które mają wyrobioną Tarnowską Kartę Premium i Kartę Tarnowskiego Seniora, więc większość tarnowian nie odczuje różnicy. – przekonuje dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Arkadiusz Marszałek.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje