poniedziałek, 2 listopada 2020 13:10

Tarnów: Studenci PWSZ ruszą na pomoc szpitalom

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Studenci PWSZ ruszą na pomoc szpitalom

Studenci pielęgniarstwa z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zasilą szeregi pracowników dwóch szpitali w mieście. Od jutra pierwsza grupa studentów III roku rozpocznie pracę w Szpitalu im. E. Szczeklika i Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Łukasza, pomagając obu placówkom w walce z epidemią koronawirusa.

Sytuacja epidemiologiczna rozwija się bardzo dynamicznie. W szpitalach uruchamiane są kolejne łóżka dla chorych na COVID-19, ale zaczyna brakować kadry lekarskiej. Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie rozpoczął poszukiwania pracowników.

Tarnów: Brakuje lekarzy. Szpital poszukuje dodatkowych rąk do pracy
Sytuacja epidemiologiczna rozwija się bardzo dynamicznie. W szpitalach uruchamiane są kolejne łóżka dla chorych na COVID-19, ale zaczyna brakować kadry lekarskiej. Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie poszukuje pracowników. Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w związ…

Tymczasem, do pracy w szpitalach zgłosiło się 40 studentów pielęgniarstwa, którzy będą pomagać na różnych szpitalnych oddziałach. Niektórzy z nich już wspierają medyków od kilku dni, m.in. w punktach wymazowych, karetkach lub Domach Pomocy Społecznej.

Niebawem do pomocy włączą się także studenci z innych kierunków, m.in. chemii i z Wydziału Politechnicznego. Przyszli chemicy mają zająć się produkcją środków do dezynfekcji, przyszli inżynierowie w razie potrzeby mają pomóc w montażu sprzętu medycznego w Arenie Jaskółka Tarnów, która może stać się tymczasowym szpitalem.

Nie będzie to pierwsza pomoc w walce z epidemią, w którą włączą się studenci  PWSZ. Społeczność akademicka podała pomocną dłoń już wiosną, w czasie pierwszej fali zakażeń. Przez kilkanaście tygodni, studenci pielęgniarstwa pracowali w tarnowskich placówkach ochrony zdrowia. pracownicy uczelni włączyli się w szycie maseczek ochronnych, stworzyli system do bezdotykowego mierzenia temperatury dla Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza i drukowali elementy przyłbic ochronnych na drukarkach 3D.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje