wtorek, 21 czerwca 2022 15:58

Tarnów: Uwaga - od 1 lipca ważna zmiana w urzędach skarbowych

Autor Tomasz Stępień
Tarnów: Uwaga - od 1 lipca ważna zmiana w urzędach skarbowych

Od  1 lipca, w Tarnowie nastąpi zmiana organizacji pracy urzędów skarbowych  w mieście. W Drugim Urzędzie Skarbowym będą obsługiwani podatnicy, dla  których właściwym urzędem do rozliczania się jest zarówno  Pierwszy jak i Drugi Urząd Skarbowy w Tarnowie. Jedna sala obsługi dla  obu urzędów wpłynie na poprawę jakości obsługi podatników.

Nowy system pracy

Podatnicy  wciąż będą mogli załatwiać swoje sprawy zgodnie z właściwością  miejscową. Jeżeli ktoś przynależy do Pierwszego Urzędu, to rozlicza się  właśnie tam. Analogicznie sprawa ma się w przypadku  Drugiego Urzędu Skarbowego. Zmienia się jedynie miejsce Sali Obsługi  Bezpośredniej. Od nowego miesiąca będzie się ona znajdować w budynku  Drugiego Urzędu Skarbowego, na al. Solidarności 5-9b.

– Nadal  pracownicy Pierwszego Urzędu rozliczą deklaracje podatników  pozostających we właściwości Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie.  Zwrócą nadpłaty z zeznań, różnicy w podatku VAT,  a także rozpatrzą wnioski o udzielenie ulg w spłacie zobowiązań  podatkowych. Obsłużymy także wszelkie dokumenty składane w formie  elektronicznej oraz za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego – tłumaczy Sebastian Wójcik, naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

W praktyce, wszyscy podatnicy z miasta i powiatu, niezależnie od właściwości miejscowej, w Drugim Urzędzie Skarbowym:

  • zasięgną informacji podatkowej,
  • uzyskają zaświadczenie,
  • złożą pisma na dziennik podawczy,
  • załatwią wszystkie inne sprawy, które do tej pory załatwiali na sali obsługi w Pierwszym US.

Potrzebne zmiany

Dzięki  zmianie organizacji pracy w Tarnowie, podatnicy będą mogli odczuć  prawdziwą różnicę w obsłudze. Przede wszystkim dla do ich dyspozycji  będzie dostępna, nowoczesna i przestronna sala obsługi.  Jest klimatyzowana i z kącikiem zabaw dla dzieci. Klientów będzie  obsługiwać większa liczba pracowników. Całość jest dostosowana do  potrzeb klientów z niepełnosprawnością ruchową.

– Przejęcie  obsługi bezpośredniej klientów z miasta i powiatu tarnowskiego  przyniesie korzyść w postaci wysokiego poziomu profesjonalnej i  przyjaznej obsługi. Jesteśmy w centrum miasta, więc  łatwo do nas dotrzeć komunikacją publiczną lub samochodem, bo będzie gdzie zaparkować. – mówi Henryk Zdybel, naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

Tarnów - najnowsze informacje