środa, 6 kwietnia 2022 13:03

Tarnów: W mieście zawiśnie ponad 5 tysięcy jajek

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów: W mieście zawiśnie ponad 5 tysięcy jajek

Najmłodsi tarnowianie, młodzież oraz seniorzy po raz szósty udekorują miasto własnoręcznie robionymi pisankami. Kolorowo zrobi się już jutro na ulicy Wałowej, placu Sobieskiego, rynku oraz skwerze przed Urzędem Miasta Tarnowa. W sumie w mieście zawiśnie ponad 5 tysięcy jajek.

Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej zakupiło 2200 szt. piętnastocentymetrowych styropianowych jajek, a następnie, wzorem lat ubiegłych, przekazało je do tarnowskich przedszkoli i szkół (klasy 1-3), czyli w sumie do 52 placówek. Dekorowanie miasta rozpocznie się w czwartek (7 kwietnia) o godzinie 12 na deptaku przy ul. Wałowej. Każde z drzewek będzie miało także symboliczną metkę z wypisanymi uczestnikami akcji.

Tradycją jest, że do Desantu włącza się Tarnowska Rada Seniorów oraz młodzież z XVI LO im. AK. Ci wykorzystają w tym roku pisanki, które zrobiły dzieci w ubiegłych latach. Do tegorocznej akcji włączy się również Biuro Wystaw Artystycznych, które 200 pisankami udekoruje drzewka przy swojej siedzibie w Parku Strzeleckim. W przystrajaniu pomoże także Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej, które ożywi drzewka na tarnowskim rynku tysiącem pisanek. Kolejnym punktem na „pisankowej” mapie Tarnowa będzie Multimedialne Centrum Artystyczne i drzewka ozdobione wielkanocnymi jajkami, wykonanymi w ramach warsztatów dla społeczności ukraińskiej, które poprowadzi Dorota Pacanowska. Organizatorzy zapraszają również mieszkańców, którzy chcą się przyłączyć do tej akcji, przynosząc swoją pisankę.

Inf./Fot.: UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje