czwartek, 11 marca 2021 14:41

Tarnów. „Złota rączka” już od kwietnia

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. „Złota rączka” już od kwietnia

Za realizację programu "Złota rączka" będzie odpowiedzialny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale Powiatowego Urzędu Pracy. Dzięki niemu seniorzy, osoby niepełnosprawne i długotrwale chore będą mogły liczyć na pomoc w usuwaniu drobnych usterek. Projekt ruszy z początkiem kwietnia.

- Pomocy seniorom będą udzielać osoby, które wykonują prace społeczne. Będą to panowie, którzy zostaną skierowani przez Urząd Pracy, w ramach aktywizacji zawodowej bezrobotnych - informuje Urząd Miasta w Tarnowie.

Pracownicy techniczni pomogą wymienić zawiasy lub zamki w drzwiach, w szafach, klamki czy uchwyty, zajmą się uszczelnianiem lub regulacją okien i drzwi, naprawą prowadnic w szufladach, podejmą się zmian węża lub słuchawki prysznicowej, wymienią żarówkę oraz zawieszą obraz. – Zakres usług nie może wymagać specjalistycznego wykształcenia, czy kwalifikacji. Mają to być drobne naprawy, możliwe do usunięcia usterki – wyjaśniła Sylwia Walaszek-Banuch, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie.

Patronkami tarnowskich ulic będą tylko kobiety?
W Tarnowie obchodzony jest “Rok Kobiet”. To właśnie w związku z tym wydarzeniem, tarnowscy radni rozpoczęli procedurę nadawania nazw nowym ulicom w mieście. Czy patronkami wszystkich będą kobiety? Pomysłów jest wiele.

Jak program będzie funkcjonować w praktyce? Uruchomiona zostanie infolinia, poprzez którą beneficjenci programu będą mogli zgłaszać rodzaj potrzebnego wsparcia. Następnie, MOPS wyśle pracownika technicznego, który oceni, jak duża jest to usterka. W wyniku przeprowadzonej oceny, pracownik usunie ją na miejscu lub podczas kolejnej wizyty.

Terminy wykonywania prac uzależnione będą od zainteresowania programem. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie prowadził w tym zakresie zapisy.

Sprawca alarmu bombowego w Tarnowie aresztowany. Wpadł gdy ... uciekał z nieopłaconymi zakupami
Na początku marca policjanci otrzymali informację, według której w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych miała znajdować się bomba. Alarm okazał się fałszywy, a sprawca został zatrzymany. Wpadł jednak w dość … spektakularny sposób.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje