piątek, 26 marca 2021 13:31

Tarnów. Zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Powód? Koronawirus

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Powód? Koronawirus

Specjalne rozkłady jazdy miejskich autobusów będą obowiązywały od poniedziałku 29 marca do niedzieli 11 kwietnia. Informacje o zmianach już zostały wywieszone na przystankach, są również wyświetlane na tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wzrastająca liczba infekcji koronawirusem i związane z nią ograniczenia oraz okres świąteczny – to powody decyzji o zredukowaniu liczby kursów miejskich autobusów, zarówno w dni powszednie, jak też w soboty i niedziele. Średnio, w skali tygodnia, będzie ich około 25 procent mniej.

W dni powszednie autobusy będą kursowały tak, by zapewniać dojazd do zakładów i firm. Podczas weekendów, kiedy także do tej pory było mniej kursów, ich liczba również zostanie zmniejszona.

W ubiegłym roku, podczas ograniczeń związanych z pandemią, obowiązywał sobotni rozkład jazdy. Wprowadzany obecnie zakłada większą niż wówczas częstotliwość kursów i lepsze ich dostosowanie do potrzeb pasażerów – został przygotowany w oparciu o analizy liczby osób korzystających z miejskiego transportu w określonych godzinach.

Tarnów. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc. Jak się o nią ubiegać?
Każdy tarnowski przedsiębiorca może starać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości i gruntów, które związane są z prowadzeniem działalności gospodarczych.

Nowe rozkłady są dostępne na stronie www.komunikacja.tarnow.pl po wybraniu wersji rozkładowej, obowiązującej od dnia 29.03.2021 rok (prawy górny róg).

koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje