piątek, 26 marca 2021 11:47

Tarnów. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc. Jak się o nią ubiegać?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc. Jak się o nią ubiegać?

Każdy tarnowski przedsiębiorca może starać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości i gruntów, które związane są z prowadzeniem działalności gospodarczych. Dotyczy to tych podatników, u których płynność finansowa uległa pogorszeniu w konsekwencji pandemii. Tak zadecydowali radni podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie.

Zwolnienie z podatku obowiązuje za dwa miesiące, od 1 marca do 30 kwietnia.

- Żeby skorzystać z takiego przywileju, podatnik musi m.in złożyć w siedzibie organu podatkowego Polską Klasyfikację Działalności (PKD), pomoc de minimis oraz informację podatkową (w przypadku osoby fizycznej) lub deklarację podatku od nieruchomości (w przypadku osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej, w tym spółki nieposiadającej osobowości prawnej). Wszelkie dodatkowe informacje o potrzebnych oświadczeniach i formularzach znajdują się w uchwale rady miejskiej. Można także zadzwonić do Wydziału Podatków i Windykacji w UMT - informuje samorząd.

Tarnów. Co z opłatą za śmieci? Zapadła decyzja
Cena za wywóz śmieci miała wzrosnąć z 24 do 29 złotych od osoby za miesiąc. Miasto od kilku miesięcy przekonywało, że jeżeli kwota nie zostanie podniesiona, Tarnów będzie musiał dopłacić do systemu ponad 5 milionów złotych.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje