środa, 15 grudnia 2021 11:46

Ten kraj mocno zaostrza reguły. Zmiany dotyczą nawet zaszczepionych

Autor Aleksandra Tokarz
Ten kraj mocno zaostrza reguły. Zmiany dotyczą nawet zaszczepionych

Od 16 grudnia zmienią się zasady wjazdu na terytorium Włoch. Wszystkie osoby, które będą podróżować do tego kraju będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Te zasady dotyczą także zaszczepionych. Osoby, które nie przyjęły szczepionki muszą liczyć się z kwarantanną.

O wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń na okres świąteczno-noworoczny zdecydował włoski rząd. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Od 6 grudnia obowiązują już zaostrzone restrykcje wobec osób niezaszczepionych. Tylko osoby posiadające tzw. Super Green Pass mają prawo wstępu do kin, teatrów, dyskotek czy stadionów. Zielona przepustka dostępna jest wyłącznie dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

Teraz szykują się kolejne zmiany. Już od czwartku, 16 grudnia, obowiązywać będą surowsze zasady wjazdu dla podróżujących z krajów Unii Europejskiej. Jak wynika z najnowszego rozporządzenia wszystkie osoby, które będą podróżowały do Włoch z państw Unii Europejskiej będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - PCR (wykonany w ciągu 48 godzin przed przybyciem) lub test antygenowy (nie straszy niż 24 godziny). Wymóg okazania negatywnego wyniku testu dotyczy także osób w pełni zaszczepionych. Należy jednak pamiętać, iż we Włoszech pełne szczepienie jest uznawane tylko przez 9 miesięcy od ostatniej dawki szczepionki.

Z dodatkowymi ograniczeniami muszą liczyć się osoby, które szczepionki nie przyjęły. Muszą nie tylko przedstawić negatywny test, ale także poddać się 5-dniowej kwarantannie po przylocie.

Nowe zasady dla podróżujących do Włoch mają obowiązywać od 16 grudnia do końca stycznia 2022 roku.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje