piątek, 7 lutego 2020 15:11

Tłumy w Galerii Książki w Oświęcimiu. Odwiedził ją Krzysztof Wielicki

Autor Katarzyna Domagała
Tłumy w Galerii Książki w Oświęcimiu. Odwiedził ją Krzysztof Wielicki

Takich tłumów oświęcimska książnica dawno nie widziała. Miłośnicy gór szczelnie wypełnili nie tylko aulę św. Wawrzyńca, ale także hol biblioteki. Wszyscy przybyli na spotkanie z Krzysztofem Wielickim, człowiekiem-legendą i wybitnym himalaistą.

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentował wicestarosta Paweł Kobielusz. Obecny był także wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Piotr Śreniawski. Obaj panowie nie kryją swojej fascynacji górami i wyczynami naszych czołowych himalaistów.

Krzysztof Wielicki to piąty człowiek na świecie, który zdobył koronę Himalajów i Karakorum, czyli wszystkie 14 ośmiotysięczników. Jest także laureatem Złotego Czekana za całokształt dokonań.

Podczas spotkania himalaista opowiedział o determinacji w dążeniu do celu, cierpieniu na ośmiotysięcznikach, śmierci i związanych z nią dylematach moralnych, miłości, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.

Po spotkaniu zgromadzeni mogli zakupić książkę Krzysztofa Wielickiego pt. „Piekło mnie nie chciało”, zdobyć autograf, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z himalaistą. Chętnych nie brakowało!

Wicestarosta Paweł Kobielusz podziękował utytułowanemu himalaiście za interesujący wykład i zaprosił  go do ponownego odwiedzenia naszego powiatu.

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim zorganizowało Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych O/PTTK Oddział Ziemi Oświęcimskiej. Wydarzeniu patronował Powiat Oświęcimski.

Foto: WR i zbiory MBP w Oświęcimiu

Info: powiat.oswiecimski.pl

Oświęcim - najnowsze informacje