poniedziałek, 24 czerwca 2024 10:07

To już 60 lat wyjątkowych tradycji. Jako pierwsi niosą ludziom pomoc

Autor Norbert Kwiatkowski
To już 60 lat wyjątkowych tradycji. Jako pierwsi niosą ludziom pomoc

W przedostatni weekend czerwca, jednostka OSP Poręba świętowała wyjątkowe wydarzenie. Nie co dzień kończy się 60 lat, dlatego jubileusz musiał być huczny, a wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

- W podziękowaniu oraz w uznaniu pracy kulturalno-edukacyjnej przekazałem na ręce Pani Prezes OSP Poręba Agnieszki Motyka nagrodę finansową Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Z okazji jubileuszu 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie składam wyrazy wdzięczności oraz szacunku za ofiarność, zaangażowanie i trud podejmowany w celu ratowania ludzkiego życia. Gratuluję poczucia misji, a także wytrwałości w realizowanych działaniach, służących dobru społeczeństwa. Wszystkim Druhnom oraz Druhom życzę pomyślności, dumy z pełnionej służby, szczęśliwie zakończonych i sprawnie przeprowadzanych interwencji dzięki nowemu pojazdowi ratowniczo-gaśniczemu - mówił włodarz miasta.

W trakcie całego dnia miała miejsce uroczysta Msza Święta w kaplicy św. Maksymiliana M. Kolbego w Porębie czy też przemarsz do budynku Remizy.

Foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka