sobota, 20 lutego 2021 17:52

To miasto ma najwyższy wskaźnik zachorowań w Polsce! Zamknięto szkoły i przedszkola!

Autor Mirosław Haładyj
To miasto ma najwyższy wskaźnik zachorowań w Polsce! Zamknięto szkoły i przedszkola!

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń na tydzień.

W gminie Nidzica (województwo warmińsko-mazurskie) odnotowano najwyższy w Polsce wskaźnik zakażenia koronawirusem wynoszący 15,27 na 10 tys. mieszkańców. Władze gminy "z troski o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i ich rodzin" (jak tłumaczy burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala) zdecydowały o tymczasowym zamknięciu wszystkich gminnych szkół i przedszkoli.

– W związku z najwyższym wskaźnikiem zachorowań w Polsce oraz w trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i ich rodzin informuję, że wspólnie z Panią Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy oraz Dyrektorami gminnych placówek oświatowych podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu wszystkich gminnych szkół i przedszkoli – poinformował Jacek Kosmala, burmistrz Nidzicy.

Zajęcia będą się odbywać w formie zdalnej do końca przyszłego tygodnia, tj. do 26 lutego 2021 roku. Nie wszystkim mieszkańcom Nidzicy spodobał się pomysł burmistrza:

"Tragiczny pomysł. Może zamiast ograniczać dzieciom dostep do edukacji lepiej unormować wizyty u lekarzy. Jak służba zdrowia zacznie normalnie funkcjonować to i chorych będzie mniej. W dużych sklepach proszę wprowadzić ograniczenia osobowe. A dzieciom dać spokój."

"Nie jest to dobra decyzja!!! Pomyslal Pan o dzieciach , czemu sanpid nie ograniczy pracy np. Sklepów gdzie jest tlok i człowiek na czlowieku. Za wszystko winicie dzieci, które po takim roku szkolnym i tak niczego się nie naucza!!!"

"To zapraszam Pana burmistrza i dyrektorkę sanepidu do opieki nad dziećmi z przedszkola gdzie dwójka rodziców pracuje. Czy ktoś się nad tym zastanowił?"

Także do 26 lutego burmistrz wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu, polegające m.in. na zaprzestaniu bezpośredniej obsługi interesantów. Funkcjonować będą tylko działy rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności, ewidencji działalności gospodarczej, podatku akcyzowego. Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu będzie możliwy   jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko określił sytuację w powiecie jako poważną:

– Sytuacja w powiecie Nidzickim jest poważna, wysoka liczba zachorowań utrzymuje się od kilku dni.

Dzisko dodał, że podobnie jest w powiatach bartoszyckim i kętrzyńskim.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: fakt.pl
Fot.: Jerzy Strzelecki/Wikipedia

Polska

Polska - najnowsze informacje