sobota, 16 lipca 2022 13:30

To ona została Miss Supranational! Zobacz jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
To ona została Miss Supranational! Zobacz jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie

Tegoroczną Miss Supranational została 25-letnia Lalela Mswane z Republiki Południowej Afryki. Wybory odbyły się w piątkowy wieczór (16 lipca) w Nowym Sączu.

W piątkowy wieczór (15 lipca) w nowosądeckim Parku Strzeleckim rozpoczął się konkurs Miss Supranational. O zaszczytny tytuł walczyły 64 kandydatki. Tegoroczną Miss Supranational została 25-letnia Lalela Mswane z Republiki Południowej Afryki. Koronę przekazała jej Miss Supranational 2021 Chanique Rabe z Namibii.

 Lalela Mswane/ Fot.: UMWM
 Lalela Mswane/ Fot.: UMWM

W zmaganiach o tytuł miss brała udział Polka. Agata Wdowiak znalazła się w gronie 12 najpiękniejszych reprezentantek, obok reprezentantek z Wietnamu, Czech, Malezji, Indonezji, Kolumbii, Wenezueli, Kenii, Indii, Peru, Tajlandii i Republiki Południowej Afryki.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się: Ismelys Velasques (Wenezuela), Nguyen Huynh Kim Duyen (Wietnam), Praewwanich Ruangthong (Tajlandia), Adinda Cresheilla (Indonezja) oraz Lalela Mswane (RPA).

W piątkowej uroczystej gali Miss Supranational wzięli udział Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

– Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestniczek piątkowej gali. Szczególne ukłony należą się reprezentantce RPA, która zdobyła koronę najpiękniejszej kobiety świata

– mówi marszałek Małopolski.

– W czasie tego wydarzenia mamy okazję do nieprawdopodobnej promocji naszego regionu. Festiwal Piękna, który w Nowym Sączu odbywa się po raz drugi, jest dla mnie, i mam nadzieję, że stanie się też dla innych potwierdzeniem, że Małopolska jest najpiękniejszym regionem w Polsce i wyjątkowym w skali świata

- przekonuje marszałek Witold Kozłowski.

Na scenie sądeckiego amfiteatru wystąpili: Doda Danzel, Anka i Darina Krasnovetska.

16 lipca w Nowym Sączu odbędą się wybory Mistera Supranational 2022. Polskę będzie reprezentować Mister Polski 2020, Jakub Kowalewski.

Fot.: UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje