piątek, 10 marca 2023 14:48

To się nie mieści w głowie! Wjechał na przejazd kolejowy, gdy przejeżdżał pociąg [VIDEO]

Autor Patryk Trzaska
To się nie mieści w głowie! Wjechał na przejazd kolejowy, gdy przejeżdżał pociąg [VIDEO]

Skrajna nieodpowiedzialność i o włos od tragedii w powiecie suskim. Kierująca samochodem osobowym, zignorowała czerwone światło, natomiast kierowca busa, wjechał na torowisko nie mając miejsca do kontynuowania dalszej jazdy.

Oba zdarzenia miały w lutym na terenie powiatu suskiego. Pierwsze z nich miało miejsce na przejeździe kolejowym w Bystrej Podhalańskiej. Poruszająca się samochodem marki KIA, zignorowała sygnalizator dający światło barwy czerwonej i wjechała na torowisko. W momencie zamykana rogatek postanowiła ustawić swój pojazd wzdłuż torów.

Drugie zdarzenie miało miejsce na ulicy Beniowskiego w Suchej Beskidzkiej. Kierujący busem marki Opel wjechał na torowisko nie mając miejsca do kontynuowania dalszej jazdy. Podobnie jak kierująca kią, ustawił się blisko zamkniętych rogatek i na szczęście pomimo groźnie wyglądającej sytuacji nie doszło do tragedii.

W trakcie zbliżania się do przejazdu kolejowego należy zawsze zachować szczególną ostrożność a w przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy, po prostu zaczekać. Ku przestrodze publikujemy nagranie zachowania nieodpowiedzialnych kierowców.

video - KPP Sucha Beskidzka

Przypominamy, że za takie wykroczenia grozi 2000 złotych mandatu karnego oraz 15 pkt karnych.

inf./fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje