środa, 15 listopada 2023 17:03

Tony kukurydzy na asfalcie. Utrudnienia na krajówce w Radoczy

Autor Marzena Gitler
Tony kukurydzy na asfalcie. Utrudnienia na krajówce w Radoczy

Do nietypowej sytuacji doszło dziś rano na DK 28 w Radoczy (gm. Tomice, powiat wadowicki). Z przyczepy ciągnika na jezdnię posypała się kukurydza. W jej usunięciu pomogli strażacy, ale jeden pas ruchu był zablokowany.

Do zdarzenia doszło jeszcze przed świtem, ok. godz. 7 rano 15 listopada. Na zakręcie, na drodze z Wadowic do Zatora, przewróciła się jedna z dwóch przyczep załadowanych kukurydzą, które ciągnął traktor.

Informacje o utrudnieniach na drodze pojawiły się w internecie. Wykonane przez kierowców zdjęcia zamieściła Małopolska Alarmowo i DK52info. "Radocza, DK28 - zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika rolniczego, któremu z jednej z naczep wysypała się kukurydza. Służby na miejscu. Ruch odbywa się wahadłowo. Zalecamy zachowanie ostrożności!" - zaapelowała Małopolska Alarmowo.

🛑🛑🛑 Radocza 🛑🛑🛑 DK28 - zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika rolniczego, któremu z jednej z naczep wysypała się...

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Wtorek, 14 listopada 2023

"Radocza. Utrudnienia na drodze DK28  z Wadowic do Zatora. Na tzw. kolanach, zakrętach z przyczepy wysypała się kukurydza. Występuje ruch wahadłowy. Prosimy zachować ostrożność." - czytamy na stronie DK52info.

🛑🛑🛑 Radocza 🛑🛑🛑 Utrudnienia na drodze DK28 z Wadowic do Zatora. Na tzw. kolanach, zakrętach z przyczepy wysypała się...

Opublikowany przez DK52info Wtorek, 14 listopada 2023

W usuwaniu kukurydzy, która wysypała się na pobocze i na jezdnię pomogli strażacy. Do czasu usunięcia ziarna wprowadzono ruch wahadłowy.

fot. ilustracyjna OSP Tomice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka