środa, 16 marca 2022 13:31

Totalna kompromitacja Kremla. Rosja nałożyła sankcje na ojca Bidena. "Niech spoczywa w pokoju"

Autor Katarzyna Jamróz
Totalna kompromitacja Kremla. Rosja nałożyła sankcje na ojca Bidena. "Niech spoczywa w pokoju"

W odpowiedzi na amerykańskie sankcje, które zostały nałożone na Kreml i rosyjskich oligarchów po inwazji Rosji na Ukrainę, ta postanowiła nałożyć swoje. Byłoby to zrozumiałe, gdyby nie komiczna wpadka rosyjskiego MSZ, które nałożyło sankcję na... zmarłego ojca Joego Bidena, a nie na samego prezydenta.

Symboliczne sankcje, które właściwie nie dotkną nikogo

Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu zadrwiła z Rosji za nałożenie sankcji na polityków USA. Na konferencji prasowej tłumaczyła, że osoby, które otrzymały "zakaz wjazdu do Rosji", nie planują wyjazdu do tego kraju, ani nie posiadają kont bankowych, do których nie będą mieli dostępu. We wtorek (15 marca) Rosja poinformowała, że umieściła Joego Bidena oraz kilku innych urzędników amerykańskich na liście z zakazem wjazdu do kraju.

Rosja nałożyła sankcje na ojca prezydenta, który zmarł 20 lat temu

Prezydent Stanów Zjednoczonych nazywa się Joe Biden Junior, a nie senior, jak określono go w dokumentach ogłaszających sankcje.

– Chciałabym zauważyć, że prezydent Biden jest juniorem, więc być może sankcje objęły jego ojca, który niech spoczywa w pokoju – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka prasowa Białego Domu, na którą również nałożono sankcje.

Poza głową państwa sankcje objęły również najważniejszych urzędników. Na liście znalazł się m.in. sekretarz obrony Lloyd Austin, główny doradca prezydenta do spraw bezpieczeństwa Jake Sullivan, dyrektor CIA William Burns, a także sekretarz stanu Anthony Blinken. Kreml objął sankcjami także syna prezydenta USA Huntera Bidena. Oprócz tego, na "czarnej" liście znalazła się także Hillary Clinton, która w ironiczny sposób postanowiła skomentować decyzję Rosji na swoim Twitterze.

– Dziękuję rosyjskiej akademii za tę nagrodę za całokształt twórczości

– napisała.Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje