wtorek, 2 sierpnia 2022 08:59

Tour de Pologne: Co za emocje na trasie do Przemyśla! Sergio Higuita zwycięzcą etapu i nowym liderem

Autor Głos 24
Tour de Pologne: Co za emocje na trasie do Przemyśla! Sergio Higuita zwycięzcą etapu i nowym liderem

Kiedy  tylko zaprezentowano trasę 79. Tour de Pologne UCI World Tour było  wiadomo, że trzeci dzień rywalizacji przewróci klasyfikację generalną do  góry nogami. Pierwsze dwa dni były gratką dla sprinterów, ale później  do gry mieli wejść specjaliści od trudniejszego terenu. Wszystko się  potwierdziło!

Najpierw  jednak oglądaliśmy w akcji ucieczkę. Tym razem bez Patryka Stosza, ale  reprezentacja Polski miała swoich przedstawicieli: Piotra Brożynę i  Marcina Budzińskiego. Na akcję zdecydowali się także Matthias Brandle  (Israel – Premier Tech), Michel Hessmann (Jumbo Visma) i Edward Theuns  (Trek Segafredo). Ucieczka została jednak zlikwidowana, a do gry weszli  kandydaci do zwycięstwa. Najpierw musieli pokonać Trójząb na Pogórzu  Przemyskim, czyli Sólca, Kalwaria Pacławska i Gruszowa, a później wielki  finał na Kopcu Tatrskim. Przed rokiem triumfował tu Joao Almeida, a  później wygrał cały wyścig. Teraz próbowało kilku kolarzy, ale  ostatecznie wszystko perfekcyjnie rozegrał Sergio Higuita i wygrał etap w  dniu 25 urodzin. Został też nowym liderem klasyfikacji generalnej  Energa Grupa ORLEN.

Zmiana  nastąpiła też w klasyfikacji Najlepszego Górala PZU, bo teraz prowadzi  Michel Hessmann z Jumbo-Visma. Za to w klasyfikacji Najlepszego  Sprintera Lotos wciąż najlepszy jest Olav Kooij z tej samej ekipy co  Hessmann, a Najaktywniejszym kolarzem LOTTO jest Patryk Stosz.

Dziś czwarty, pagórkowaty odcinek. Start w Lasko, Powiat Leski o 12:25, a meta w Sanoku. Tam kolarze powinni być około 16.40.

fot. Szymon Gruchalski

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka