niedziela, 24 lipca 2022 10:22

Tragedia podczas awaryjnego lądowania. Nie żyje strażak

Autor Tomasz Stępień
Tragedia podczas awaryjnego lądowania. Nie żyje strażak

Tragiczne skutki wypadku na motolotni w Gierałtowiczkach - 57-letni mężczyzna nie żyje, a 43-letni pasażer jest w ciężkim stanie.

Jak wynika z relacji, w sobotę wieczorem, około godziny 20 w Gierałtowiczkach (powiat wadowicki, gmina Wieprz) rozbiła się motolotnia, którą leciały dwie osoby. Wypadek miał miejsce podczas awaryjnego lądowania na lotnisku "Zator".

Lotnisko Zator/mapa: OpenStreetMap

Jak przekazał mediom mł. asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w wypadku motolotni zginął 57-letni mieszaniec powiatu oświęcimskiego. Druga osoba, 43-letni pasażer, doznała poważnych obrażeń i śmigłowcem lotniczego pogotowia w ciężkim stanie został przetransportowany do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jak podaje portal Wadowiceonline w wypadku zginął młodszy brygadier Paweł Szczepańczyk, były zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Był znaną i szanowana postacią w środowisku strażackim, przeszedł na emeryturę w 2015 roku. Pracował także w Urzędzie Gminy Oświęcim na stanowisku inspektora ds. Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

AKTUALIZACJA: Nie żyje jedna osoba. Drugi z mężczyzn w ciężkim stanie został przetransportowany przez LPR do CUMRIK w...

Opublikowany przez Oświęcim112 Sobota, 23 lipca 2022
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje