sobota, 5 listopada 2022 09:00

Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Dziecko zginęło na miejscu

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Dziecko zginęło na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (5 listopada) około godziny 4:00 nad ranem, na tarnowskim odcinku autostrady A4. W zdarzeniu zginął około 13-letni chłopiec. Droga pomiędzy Tarnowem, a Dębicą została zablokowana na kilka godzin. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 13.

Do tego tragicznego wypadku doszło na 507 km autostrady A4 pomiędzy zjazdem Tarnów-Centrum a Dębicą. Podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego, kierowca busa stracił panowanie nad swoim pojazdem.

– Podczas wyprzedzania, kierujący samochodem typu bus obywatel Ukrainy zahaczył o pobocze, znajdujące się po lewej stronie drogi czyli na pas zieleni. Niestety stracił panowanie nad swoim pojazdem. Pojazd przewrócił się na bok

– powiedział w rozmowie z tarnowska.tv, asp. sztab. Paweł Klimek - oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Pojazd znajdował się na pasie zieleni, oddzielającym pas ruchu. Busem podróżowało łącznie sześciu obywateli Ukrainy. Do szpitala zostały przetransportowane dwie osoby, matka nieżyjącego chłopca i jego młodszy brat. Na miejscu pracuje policja oraz prokurator.

Nr Zdarzenia 50/2022🚨⚠️ Zdarzenie drogowe 507km A4 kier. RZESZOW

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Żukowicach Piątek, 4 listopada 2022

W wyniku gwałtownego hamowania samochodu ciężarowego w jego tył uderzył samochód osobowy, który następnie wbił się w znajdujące się po prawej stronie bariery energochłonne.

Fot. OSP w Starych Żukowicach

Tarnów - najnowsze informacje