poniedziałek, 19 lutego 2024 05:25

Wypadł z samochodu i zginął na miejscu. Tragiczny wypadek w Skomielnej Czarnej

Autor Mirosław Haładyj
Wypadł z samochodu i zginął na miejscu. Tragiczny wypadek w Skomielnej Czarnej

W niedzielny wieczór (18 lutego) w miejscowości Skomielna Czarna (powiat myślenicki) doszło do tragicznego wypadku. W wyniku dachowania pojazdu śmierć poniosła jedna osoba.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce wczoraj w Skomielnej Czarnej. Na drodze śmierć poniósł 18-letni mężczyzna. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierujący osobową skodą, jadąc drogą powiatową w kierunku Bogdanówki na łuku drogi w lewo, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pobocze, po czym uderzył w przydrożne drzewo, a następnie w betonowy przepust melioracyjny. Na skutek uderzenia mężczyzna wypadł z samochodu i poniósł śmierć na miejscu. Dotychczas ustalono, że mieszkaniec gminy Pcim jechał sam, a w zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy. Do tego tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 18 lutego br., w Skomielnej Czarnej. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności wypadku.

Apelujemy do wszystkich kierujących o bezpieczną jazdę. Zachowajmy ostrożność i rozwagę. Przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się niestety tragicznie.

Źródło Policja Myślenice

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielną noc (18 lutego) w miejscowości Skomielna Czarna (powiat myślenicki). Z nieznanych przyczyn kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało, w wyniku czego śmierć poniosła jedna osoba.

Na miejscu pracowały wezwane służby: JRG Myślenice, OSP Skomielna Czarna, OSP Tokarnia, policjanci oraz ratownicy medyczni.

Przez dłuższy czas droga była całkowicie zablokowana.

Fot.: Małopolska Alarmowo

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka