poniedziałek, 26 lutego 2024 13:36

Tragiczny wypadek podczas pracy. Mężczyzna został porażony prądem

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny wypadek podczas pracy. Mężczyzna został porażony prądem

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (26 lutego) w godzinach porannych na terenie składu budowlanego w miejscowości Zabłędza. 65-letni mężczyzna został porażony przez prąd. Mimo wysiłku służb, jego życia nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (26 lutego) po godzinie 8:00 rano na terenie składu budowlanego w miejscowości Zabłędza (powiat tarnowski, gmina Tuchów). Podczas rozładunku żwiru 65-letni kierowca ciężarówki prawdopodobnie zahaczył naczepą o linie średniego napięcia. Mężczyzna wyszedł z kabiny pojazdu i wówczas został porażony prądem wartości kilkunastu kilowoltów (kV).

Długo walczyli o jego życie

Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Ratownicy medyczni przystąpili do reanimacji 65-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Po przywróceniu funkcji życiowych poszkodowany, w stanie ciężkim, został przetransportowany do szpitala w Tarnowie, gdzie niestety zmarł.

Około godziny 8²⁰ nasz zespół Został zadysponowany na jeden ze składów budowlanych w miejscowości Tuchów, gdzie według...

Opublikowany przez Ratownicy Medyczni Pogotowie Ratunkowe-Filia Tuchów Poniedziałek, 26 lutego 2024

Na miejscu zdarzenia obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego z Tuchowa, strażacy z PSP Tarnów, druhowie z OSP Karwodrza, OSP Tuchów oraz policja. Przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Fot. Ilustracyjne/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka