czwartek, 8 października 2020 12:04

Tragiczny wypadek w Białym Dunajcu

Autor Mirosław Haładyj
Tragiczny wypadek w Białym Dunajcu

Do poważnego wypadku doszło w środę (7 października) wieczorem tuż przed godziną 21:00 na drodze krajowej K-47 w miejscowości Biały Dunajec podczas intensywnych opadów deszczu. Ford jadący w kierunku Nowego Targu najechał na wystające ze skrzyni ładunkowej na jego pasie elementy wiertnic. Po kolizji ranna pasażerka była reanimowana, lecz w wyniku doznanych obrażeń zmarła.

Wypadek wydarzył się podczas intensywnych opadów, a widoczność utrudniały światła nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów. Kierowca Iveco przewożący ładunek pomylił zjazd i zjechał z głównej drogi na prywatną posesję. Nie mogąc wjechać dalej zatrzymał się na wjeździe. To spowodowało, że przewożony przez niego ładunek wystawał nadal na pas jezdni prowadzący do Nowego Targu. Po chwili doszło do wypadku.

Ratownicy walczyli o życie 72-letniej pasażerki z powiatu tatrzańskiego prowadząc skuteczną reanimację. Jednak po jakimś czasie ze szpitala dotarła informacja, że pasażerka forda zmarła. Na miejscu pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczając ślady na miejscu wypadku. Sprawdzono stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego ma wyjaśnić policyjne dochodzenie. Kierowcy byli trzeźwi.

Fot. i inf.: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje