poniedziałek, 22 lutego 2021 08:28

Trzecia fala na przełomie marca i kwietnia? Tak twierdzi Niedzielski

Autor Wiktoria Mitura
Trzecia fala na przełomie marca i kwietnia? Tak twierdzi Niedzielski

- Czeka nas miesiąc nieprzerwanych wzrostów zakażeń. Musimy postępować rozważnie i się chronić, zgodnie z zasadami dezynfekcja, dystans, maseczki - mówił Adam Niedzielski w TVN24.

Według ministra zdrowia poziom zakażeń w kraju będzie wzrastał na przełomie marca i kwietnia. To właśnie wtedy spodziewana jest trzecia fala.

- Mam dzisiejsze wyniki. To 3900 przypadków za niedzielę, a w poprzednie niedziele mieliśmy około 2500 przypadków. Skala przyrostu jest duża - przyznał szef resortu zdrowia. Niedzielski podkreślił, że z tygodnia na tydzień przyrosty zakażeń są coraz wyższe.

- Do marca, kwietnia poziom zakażeń będzie rósł - zaznaczył Niedzielski, który był gościem w porannym programie Konrada Piaseckiego. - Naszym narzędziem obrony jest stosowanie reguł reżimu sanitarnego. To one będą decydowały o tym, jak szybko rozpędzi się ta fala. Jeśli będziemy się odpowiedzialnie zachowywali, to nie będzie zwyżki zachorowań - podkreślił minister.

Niedzielski uważa, że wszyscy Polacy są już zmęczeni restrykcjami i niestety coraz bardziej ich nie przestrzegają. Minister nie chciał przesądzać, czy w Polsce będą wprowadzane nowe obostrzenia.

Wszyscy oczekujemy, że trzeba powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem; uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować - przyznał minister zdrowia Adam Niedzielski. Wskazał jednocześnie na Warmię i Mazury, gdzie poziom zakażeń jest wysoki i decyzje mogą być tam inne.

Pytany poniedziałek w TVN24, czy "wyobraża sobie utrzymanie dzisiejszych zasad lockdownu, dzisiejszych obostrzeń i dzisiejszych rozluźnień", czy jest "przekonany i zdeterminowany do tego, żeby zacząć jednak znowu robić kroki w tył, a nie naprzód" Niedzielski odparł, że to jest "bardzo trudne pytanie".

- Wszyscy mamy oczekiwanie, że trzeba po prostu powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem - przyznał.

info: onet.pl

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje