sobota, 3 sierpnia 2019 16:47

Tylicz: Muzyka i poezja w XVII-wiecznej świątyni

Autor Marzena Gitler
Tylicz: Muzyka i poezja w XVII-wiecznej świątyni

Muzyka Zaklęta w Drewnie, wakacyjny cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, w niedzielę dotrze do Tylicza. Co usłyszymy?

Na wakacyjnej mapie festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie kolejna perełka architektury drewnianej. Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tyliczu stanie się przestrzenią koncertu tria Joanny Bejm, laureatki m.in. telewizyjnej Szansy na sukces i opolskiego konkursu Debiuty. Na program koncertu złożą się wiersze Haliny Poświatowskiej w muzycznych aranżacjach, oscylujących wokół jazzu, popu, folku i elektroniki. Kiedy? Niedziela 4 sierpnia, godz. 17.00.

Kościół św. św. Piotra i Pawła powstał w 1612 roku z inicjatywy biskupa Piotra Tylickiego. We wnętrzu znajdziemy rokokowe ołtarze. W głównym widoczny jest obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem (znany jako "Matka Boska Tylicka") z przełomu XVI i XVII wieku, a w bocznych obrazy Św. Anny Samotrzeć z XVII w. i Veraicon z XVIII w.

Muzyka Zaklęta w Drewnie to cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który jest propozycją na spędzenie letnich weekendów w ciekawy sposób. Organizatorem wydarzenia od 2007 roku jest Małopolska Organizacja Turystyczna. Miłośnicy muzyki spotykaja się przez 12 kolejnych tygodni, w 4 kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej. Program wyjątkowo różnorodny, oprócz muzyki dawnej proponuje również współczesne brzmienia, a także daje możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.

Cały program tegorocznej edycji Muzyki Zaklętej w Drewnie można śledzić na: http://www.drewniana.malopolska.pl.

inf. UMWM, foto: UMWM i By Henryk Bielamowicz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65079654

Nowy Sącz - najnowsze informacje