czwartek, 4 kwietnia 2024 08:03

Uciekając przed policją, staranował kilka aut, a następnie skoczył do Wisły. Nocny pościg ulicami Krakowa

Autor Mirosław Haładyj
Uciekając przed policją, staranował kilka aut, a następnie skoczył do Wisły. Nocny pościg ulicami Krakowa

W środę (3 kwietnia) policjanci ścigali 28-latka powiązanego ze środowiskiem jednego z klubów piłkarskich. Mężczyzna został ujęty po tym, jak wskoczył do Wisły.

W środowy wieczór (3 kwietnia) około godziny 20:00 na jednej z ulic w rejonie Dworca Głównego policjanci zauważyli mężczyznę, który był podejrzewany o udział w bójce i pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

-W pewnym momencie mężczyzna wsiadł do auta i zaczął oddalać się w kierunku krakowskiego Kazimierza. Kiedy policjanci próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, kierujący nim mężczyzna rozpoczął ucieczkę, udając się w kierunku ronda Mogilskiego, a następnie ronda Grzegórzeckiego

-relacjonuje Piotr Szpiech z krakowskiej policji i dodaje:

-W trakcie ucieczki kierujący uszkodził kilka zaparkowanych przy ulicach pojazdów. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W pewnym momencie na ulicy Nadwiślańskiej uciekinier zatrzymał się, wysiadł z samochodu i rozpoczął ucieczkę pieszo. Na wysokości kładki Ojca Bernatka wskoczył do Wisły.

Policjantom z komisariatu wodnego udało się wyciągnąć mężczyznę na brzeg. Chwilę później został zatrzymany.

-Mężczyzna to 28-letni mieszkaniec Krakowa znany policjantom, powiązany ze środowiskiem jednego z klubów piłkarskich. Ponadto po zatrzymaniu 28 latek został przebadany pod kątem trzeźwości. Okazało się, że miał on w organizmie około 1,5 promila alkoholu.

Na dziś policja zaplanowała przeprowadzenie dalszych czynności.

Inf.: policja,

Fot.: Małopolska Alarmowo

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka