piątek, 9 lipca 2021 14:01

"Uczciwy" złodziej oddał, co ukradł, ale nie ominą go konsekwencje

Autor Mirosław Haładyj
"Uczciwy" złodziej oddał, co ukradł, ale nie ominą go konsekwencje

53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, wykorzystując okazję, dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego, ale gryzło go sumienie, więc zwrócił wędki. Do kradzieży jednak początkowo nie chciał się przyznać.

W piątek (2 lipca) policjanci z Brzeska zostali zawiadomieni o kradzieży sprzętu wędkarskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że trzy wędki wraz z osprzętem o wartości 3 tysięcy złotych zostały skradzione z samochodu osobowego, który był niezamknięty. Hatchback zaparkowany był przed jednym z supermarketów w Brzesku. Wędki znajdowały się w bagażniku i były widoczne przez szybę.  

W brzeskiej komendzie wszczęto dochodzenie i kryminalni podjęli działania w tej sprawie. Tymczasem, 53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego dzień po zdarzeniu zadzwonił na komendę i powiedział, że znalazł wędki w zaroślach. Kryminalni spotkali się z nim i zabezpieczyli znalezisko. Jednak opisana przez świadka historia wydała im się mało wiarygodna. W rozmowie z policjantami mężczyzna twierdził, że nie ma z tą kradzieżą nic wspólnego, ale jego wyjaśnienia nie przekonały kryminalnych. W końcu, w trakcie dalszego rozpytywania 53-latek przyznał się policjantom, że to on dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego. Podkreślił, że dręczony wyrzutami sumienia chciał zwrócić sprzęt wędkarski. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo, chciał zwieść policjantów zmyśloną historią o przypadkowym znalezisku. Tak naprawdę, przemieszczając się po parkingu, zwrócił uwagę na sprzęt wędkarski, który znajdował się w bagażniku za szybą. Odruchowo pociągnął za klamkę pokrywy bagażnika i okazało się, że samochód  jest otwarty. Wykorzystał ten fakt i ukradł wędki, które następnie ukrył nieopodal miejsca zdarzenia.

5 lipca  53-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd zapewne weźmie pod uwagę pewne okoliczności łagodzące w tej sprawie.

Inf.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje