sobota, 20 lutego 2021 12:31

Uczniowie z Marcinkowic ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski w saneczkarstwie!

Autor Aleksandra Tokarz
Uczniowie z Marcinkowic ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski w saneczkarstwie!

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach świetnie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Saneczkarstwie Lodowym. Impreza odbyła się w Karpaczu.

Patryk Pietrzak (kl. IId LO o profilu Bezpieczeństwo Publiczne), Natalia Wojnarowska (absolwentki kl. IIIa LO o profilu Przysposobienie Wojskowe), Marek Samek i Kamil Dziecina zajęli II miejsce w konkurencji drużynowej w Mistrzostwach Polski Juniorów w Saneczkarstwie Lodowym organizowanych przez Polski Związek Sportów Saneczkowych w Karpaczu.

- Jesteśmy dumni z naszych uczniów – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – Ta konkurencja wymagała współpracy całej grupy i świetnego przygotowania fizycznego. Gratulujemy także wytrwałości i saneczkarskich umiejętności Ewelinie Bałuszyńskiej, Annie Kowalczyk, Klaudii Dudzie i Przemysławowi Tokarskiemu z klasy IId naszego Liceum.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w okresie pandemii. Jak będzie wyglądać?
Tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rejonu sądeckiego – św. Kazimierz, podobnie jak w roku poprzednim, naznaczona jest epidemią koronawirusa. Dzięki temu jest jednak niejako powrotem do korzeni idei tego wydarzenia – samotnego marszu przez ciemność, wbrew organizmowi, zmęczeniu, niewygodo…

Młodzież rozwija swoje pasje w Klasie sportowej prowadzone w marcinkowickiej szkole. A saneczkarstwo trenuje pod okiem Kamila Malickiego i ekipy z UKS Tajfun i Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

inf./fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje