środa, 30 listopada 2022 10:51

Myślenice. Innowacyjni i kreatywni - uczniowie ze szkoły w Borzęcie z nagrodą w największym hackathonie w Europie

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Innowacyjni i kreatywni - uczniowie ze szkoły w Borzęcie z nagrodą w największym hackathonie w Europie

Oliwia Suder, Laura Figuła, Julia Kasperek, Konrad Bartosz i Kacper Jasek ze szkoły w Borzęcie zdobyli drugie miejsce w HackYeah - największym hackathonie w Europie.

W rywalizacji wzięło udział 19 zespołów uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie z Borzęty zajęli II miejsce w Polsce podczas największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska, w trakcie którego stworzyli lekcję pt.: "Przeszłość w przyszłości" z wykorzystaniem sprzętu z katalogu wyposażenia Laboratoriów Przyszłości.

W HackEdu wzięły udział setki osób z różnych zakątków Polski - uczniowie, nauczyciele, mentorzy, edukatorzy, eksperci z branży edukacyjnej i przedstawiciele biznesu.

Z wyzwaniem polegającym na stworzeniu wymarzonej lekcji z Laboratoria Przyszłości zmierzyli się najlepsi uczniowie, których świat nauki motywuje każdego dnia. Emocje i zaangażowanie towarzyszące pracy nad projektami były na najwyższym poziomie. Do wygrania były laptopy, tablety i smartwatche.

W wolnym czasie uczestnicy mogli skorzystać również z dodatkowych atrakcji, wśród których znalazły się pokazy, warsztaty, konkursy oraz strefa partnerów i strefa gier.

fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka