wtorek, 19 października 2021 08:10

Ujazd: Bus przewożący osoby niepełnosprawne miał wypadek. Jest jedna ofiara śmiertelna

Autor Mirosław Haładyj
Ujazd: Bus przewożący osoby niepełnosprawne miał wypadek. Jest jedna ofiara śmiertelna

Dzisiaj rano, po godz. 8:00, w miejscowości Ujazd (powiat bocheński) miał miejsce wypadek. Bus przewożącego osoby niepełnosprawne zderzył się z ciągnikiem. Niestety jest jedna ofiara śmiertelna a sześć osób zostało rannych.

O tragicznym zdarzeniu poinformowała za pomocą swojego Twittera Joanna Paździo - Rzecznik Prasowy Wojewody Małopolskiego. W swoim wpisie zamieściła informację o zderzeniu busa i trwającej akcji ratunkowej. Na miejsce wezwano cztery karetki i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia z polecenia wojewody Łukasza Kmity, udał się wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Ujazd w powiecie bocheńskim: zderzenie busa przewożącego osoby niepełnosprawne. Trwa akcja ratunkowa. Niestety jedna ofiara śmiertelna. Pomocy udzielają 4 karetki i 2 śmigłowce LPR. Z polecenia wojewody Łukasza Kmity na miejsce udaje się wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Do wypadku doszło na łuku drogi powiatowej Trzciana - Kamionna. W busie znajdowało się 15 osób. Czternaścioro z nich to podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, głównie z niepełnosprawnością intelektualną, którzy podróżowali z opiekunem. W wyniku zderzenia z ciągnikiem bus wylądował w rowie. W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób. Jedna osoba zginęła. Działania ratownicze prowadzone były przez cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyło 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w sumie 40 ratowników i 11 pojazdów.

Policja zabezpieczała objazdy i miejsce wypadku. Na miejscu pracowało 14. policjantów z wykorzystaniem 5 radiowozów. Dalsze czynności, pod kątem ustalenia przyczyny wypadku, prowadzone są pod nadzorem Prokuratury.

Wicewojewoda Ryszard Pagacz/Fot.: MUW
Wicewojewoda Ryszard Pagacz/Fot.: MUW
– Dziękuję wszystkim zaangażowanym służbom za sprawność i szybkość działania oraz ogromne zaangażowanie. To była trudna i wymagającą akcja, konieczna była koordynacja na wielu poziomach. Przekazuję wyrazy współczucia rodzinie osoby, która zginęła

– mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Informacja o wypadku została przekazana służbom o 8:13. Po ośmiu minutach na miejscu była już jednostka OSP Trzciana. O 10:19 osttnia osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Poszkodowani, w tym dwie osoby w stanie ciężkim, trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Krakowie i Limanowej. Podopiecznym ŚDS-u została zapewniona pomoc psychologiczna.

Inf.: MUW, Twitter/Joanna Paździo
Fot.: bochnia112.pl, MUW

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje