poniedziałek, 18 września 2023 06:14

Ukrainiec miał 3,6 promila w organizmie. Nagle stracił panowanie nad kierownicą...

Autor Mirosław Haładyj
Ukrainiec miał 3,6 promila w organizmie. Nagle stracił panowanie nad kierownicą...

38-letni kierowca z Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna miał ponad 3,6 promila w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

O dachowaniu pojazdu osobowego w powiecie tatrzańskim dyżurny zakopiańskiej policji został powiadomiony wczoraj, 17 września tuż po godzinie 16:00. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, w pojeździe nie było nikogo. Policjanci oraz strażacy zaczęli szukać kierowcy i osób, które ewentualnie mogły podróżować tym pojazdem. Ostatecznie kompletnie pijanego kierowcę udało się odnaleźć w pobliżu miejsca zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości 38-letniego kierowcy wykazało, ponad 3.6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód m-ki Renault, którym się poruszał został odholowany na strzeżony parking. Policjanci obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Jutro 38-letni obywatel Ukrainy mieszkający czasowo na terenie powiatu tatrzańskiego zostanie doprowadzony do zakopiańskiego sądu. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Inf. i foto: Policja Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka